GPSEXMONT-Energo a.s., Bohunická 652/1, 619 00 Brno
  • Česky
  • English
  • Deutsch
  • русский

O společnosti

Společnost vznikla v roce 1991, kdy zakladatel Jaroslav Teplý senior začal podnikat v oboru oprav a montáží motorů. Tyto aktivity zahájil jako fyzická osoba.

S nárůstem zakázek a zvětšováním působnosti na trhu došlo v roce 1995 k založení akciové společnosti EXMONT-Energo a.s.

V roce 2004 došlo ke změně na postu generálního ředitele společnosti, kterým se stal syn zakladatele Ing. Jaroslav Teplý.

Společnost EXMONT-Energo a.s. podniká od roku 2001 ve vlastním areálu o rozloze 23.100 m2, kde výrobní plochy zabírají 6.900 m2 a zaměstnává okolo cca 100 kmenových zaměstnanců. V současné době zajišťujeme kompletní služby v oboru elektrických strojů točivých (motory, generátory) a v oboru vodních turbín.

Při realizaci některých projektů využíváme i spolupráci s VUT Brno.

V polovině roku 2017 byla založena zahraniční pobočka v Německu s názvem EXMONT GmbH. Záměrem tohoto kroku byl aktivní vstup na německý trh pro rozšíření obchodních aktivit v této oblasti a setrvání v užším kontaktu s našimi stávajícími i novými zákazníky.

Čerpání dotací v rámci programu OP PIK

Naše společnost žádá v rámci programu OP PIK (Operační program podnikání a inovace pro konkurenceschopnost), program Inovační vouchery, o získání dotace na projekt s názvem Inovační voucher společnosti EXMONT-Energo a.s. Uvedený projekt je realizován ve spolupráci s Fakultou elektrotechniky a komunikačních technologií VUT Brno s cílem modernizace výroby cívek vinutí elektrických strojů točivých.


Foto OPPIK
Voucher
Foto OPPIK_vrátnice
Vyvěšení voucheru

Čerpání dotací v rámci programu OP PIK

Naše společnost žádá v rámci programu OP PIK (Operační program podnikání a inovace pro konkurenceschopnost) o získání dotace na projekt s názvem Výzkum a vývoj generátoru společnosti EXMONT-Energo a.s..


Foto OPPIK
Certifikát
Foto OPPIK_vvstup
Vyvěšení certifikátu